Τελευταία ενημέρωση 11:54, 24 Απρ 2024
Κατηγορία Ανθούπολη
(1 Ψήφος)

Την τέταρτη νίκη της στους πέντε τελευταίους αγώνες πέτυχε σήμερα η Ανθούπολη φθάνοντας ακόμη πιο κοντά στην επίτευξη του μεγάλου στόχου της παραμονής στη Β’ ΕΠΣΑ.

Αν και δεν βρέθηκε σε καλή μέρα, εντούτοις βρήκε τις λύσεις για να πάρει τη νίκη με σκορ 3-0 απέναντι στα Ιλίσια 2004 και τώρα πια είναι στο χέρι της να σφραγίσει στα δύο τελευταία παιχνίδια το εισιτήριο της παραμονής.

Οι «μπλε» άνοιξαν το σκορ με τον Καμπαστανάκη με σουτ στο 15’.

Στην επανάληψη, κι ενώ ο ρυθμός του αγώνα είχε γίνει ανιαρός ήρθε το πολύ όμορφο γκολ του Μπάρδη με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή στο 72’ για να σφραγίσει τη νίκη της Ανθούπολης. Τρία λεπτά αργότερα ο Παππάς από ενέργεια του Μπάρδη σε κενό τέρμα κι ενώ είχε εξουδετερωθεί ο αντίπαλος τερματοφύλακας έσπρωξε απλά τη μπάλα στα δίχτυα.

Ξεκίνησαν οι: Φιλιππαίος, Κωστόπουλος, Τσάγκης, Κακιώρης, Κ. Τζεβελέκος , Μπάρδης, Στρείδης Αλ., Καμπαστανάκης, Τίτα, Κανέλλος, Στρείδης Ν. Έπαιξαν και οι Παππάς, Καλιώρας, Παπαπολυχρονίου.