Τελευταία ενημέρωση 15:40, 20 Απρ 2024

Ξέσπασε στον Όλυμπο ο Αγ. Αντώνιος!

Κατηγορία ΑΟΔΗΠ
Στην συμπαθέστατη ομάδα του Όλυμπου ξέσπασε ο Άγιος Αντώνης, μετά την απογοητευτική εμφάνιση στον προημιτελικό του κυπέλλου που έφερε και τον αποκλεισμό από την συνέχεια του θεσμού.

Με φουλ επιθετικό σχήμα ξεκίνησε την ομάδα ο Κ. Παντέλης τον αγώνα που είχε ως αποτέλεσμα ο Γ. Σπανός στο 8', στο 15', και στο 20' να κάνει το πρώτο του χάτ-τρικ για εφέτος. Την σκυτάλη από τον Γ. Σπανό πήρα ο Γ. Χλωρός στο 35' που ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Στο 45' ο Όλυμπος μείωσε σε 4-1 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με το ίδιο πάθος από τον Άγιο, με τον Γ. Μπλάσκα να σημειώνει 2 γκολ σε 2 λεπτά (50',51') ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 6-1. Ο επιθετικός μονόλογος δεν σταμάτησε όμως εκεί και ο Γ. Χλωρός φιλοδώρησε με ακόμα 4 γκολ (60', 65', 70' και 85') τον Όλυμπο, διαμορφώνοντας το τελικό 10-1.

Ο επόμενος αγώνας για τον Άγιο είναι αυτός απέναντι στον πρώτο του ομίλου Ερ. Αστέρα, που με νίκη θα διατηρήσει της ελπίδες για την πρώτη θέση.

Αγωνίστηκαν οι: Σούρσος, Τσιτσίγκος, Βαρλάμης Ν., Μαρίνου, Διαμαντής, Βαρλάμης Γ., Μαχαίρας, Ηλιόπουλος, Καριώτης, Σπανός, Χλωρός, Χολόγκιτας, Μπλάσκας, Λέκας, Σέμπρος, Σκορδαλιός

Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 09 Μάιος 2016 18:37
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Δοκάρια και ατυχία σταμάτησαν την ΠΟΑΛ (1-1) »