Τελευταία ενημέρωση 13:41, 16 Απρ 2024

Έβγαλε καρπούς ο «ανθός» της παραμονής!

Κατηγορία Ανθούπολη

Την σφραγίδα σε μια πορεία πρωταθλητισμού στις τελευταίες αγωνιστικές έβαλε σήμερα η Ανθούπολη βλέποντας να ανθίζει ο καρπός της παραμονή της στην Β' Κατηγορία.

Οι «μπλε» κάνοντας πολύ μεγάλη προσπάθεια όταν είχαν αρχίσει να βρίσκονται με το πιστόλι την πλάτη όχι μόνο κατάφεραν να πετύχουν έναν στόχο που φάνταζε απραγματοποίητος αλλά «έβαλαν» από κάτω πέντε ομάδες τερματίζοντας στην 11η θέση του βαθμολογικού πινακα.

Στον σημερινό τελευταίο αγώνα επικράτησαν της Αργυρούπολης με σκορ 3-2 έπειτα από ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι στο γήπεδο της Χωράφας.

Στο 18’ ο Μπάρδης άνοιξε το σκορ και άμεσα ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι. Λίγο πριν όμως την από την εκπνοή του α’ ημιχρόνου ο Τίτα έδωσε πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του Περιστερίου. Ισοφάρισε για δεύτερη φορά η Αργυρούπολη όμως δέκα λεπτά πριν από το τέλος του αγώνα ο Κωνσταντίνος Τζεβελέκος με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (3-2) που σφράγισε την παραμονή.

Ξεκίνησαν για την ομάδα του Σωτήρη Θεοδώρου οι: Στεργίου, Στρείδης Αλ.. Κακιώρης, Τζεβελέκος Κ., Κυριανάκης, Κανέλλος, Καμπαστανάκης,  Στρείδης Ν., Μπάρδης, Τσάγκης, Τίτα.