Τελευταία ενημέρωση 09:56, 25 Απρ 2024
Κατηγορία Κηπούπολη
(1 Ψήφος)

Η φετινή Κηπούπολη έχει αποδείξει πως διαθέτει τεράστιες δυνατότητες και το ίδιο έκανε και τώρα, επικρατώντας με 2-0 εκτός έδρας του Παράδεισου και πέρασε στην Γ΄ φάση του Κυπέλλου.

Η ομάδα του Δημήτρη Φιλίππου είχε την υπεροχή στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, αφανίζοντας τη διαφορά κατηγορίας που υπάρχει με τον αντίπαλό της και μόλις ένα λεπτό πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου πήρε το προβάδισμα στο σκορ.

Ο Κωνσταντινίδης σκόραρε με κεφαλιά και άνοιξε το σκορ, ενώ στο 63' ο Βασίλης Μαρτέκαςπέτυχε με σουτ το δεύτερο γκολ του σε ισάριθμα παιχνίδια με τη φανέλα της Κηπούπολης, γράφοντας το 2-0 που έμελλε να παραμείνει μέχρι τέλους.

Η ενδεκάδα της Κηπούπολης με τις αλλαγές: Γ. Αγγελόπουλος, Πολυζωγόπουλος (72' Κοτσίκος), Θ. Αγγελόπουλος, Λάππας, Αναγνώστου, Κούρτης, Μακρής, Κωνσταντινίδης, Ζήσης, Κέρμαλης (11' λ. τρ. Μαρτέκας), Ζαχαρόπουλος (59' Νομικός).

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 17 Σεπτέμβριος 2016 20:51
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Σπουδαία κίνηση από τους παλαίμαχους »