Tρίτη σερί νίκη για τους παλαίμαχους

Κατηγορία Ανθούπολη

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη πέτυχε η ομάδα των Παλαιμάχων Ανθούπολης απέναντι στον Όμιλο Περιστερίου με 4-3.

Πέντε λεπτά από την έναρξη του αγώνα, ήταν αρκετά για να προηγηθεί η ομάδα των Παλαιμάχων Ανθούπολης με 2-0. Ένα γκολ από τον Δημάκη στο 30 δευτερόλεπτο και άλλο ένα από τον κορυφαίο του γηπέδου Δελή, στο 5ο λεπτό ήταν αρκετά για να παιχτεί κοντρολ ποδόσφαιρο από την Ανθούπολη.

Από την άλλη πλευρά ο Όμιλος δεν το έβαλε κάτω και προσπάθησε να πιέσει παίζοντας σκληρό έως αντιαθλητικό σε πολλές περιπτώσεις ποδόσφαιρο υπό την ανοχή του διαιτητή του αγώνα. Έτσι κατάφερε να σκοράρει 2 τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο αλλά οι Δημάκης και Δελής ανέβασαν ξανά την διαφορά τερμάτων στα δύο γκολ. Το τελικό 4-3 διαμορφώθηκε στο τέλος του δευτέρου ημιχρόνου.

Αυτό ήταν το τελευταίο φιλικό για την Ανθούπολη πριν την έναρξη του τουρνουά παλαιμάχων. Η πρώτη αγωνιστική θα πραγματοποιηθεί στις 10/10 απέναντι στο Καματερό.

Αγωνίστηκαν οι: Μπάκας Α., Καρίτζης, Σχίζας, Δελής, Κολοκάθης, Καζέρος, Χολόγκιτας, Δημάκης Π., Μπακλαβάς Β., Σταυρόπουλος, Παπαγιαννόπουλος, Καραγιάννης, Φαφούτης, Βράχος, Μπακλαβάς Τ.
Τελευταία τροποποίηση στις Τρίτη, 04 Οκτώβριος 2016 12:13