Για την 7η αγωνιστική της Β' κατηγορίας Γυναικών, η Άμιλλα αγωνίζεται αύριο εκτός έδρας με αντίπαλο τον ΦΟ Τούφας.
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
14/11/2018 | 20:30 | Ν.ΠΕΡΚΙΖΑΣ | ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ | ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ | |||
14/11/2018 | 21:30 | ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ | ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ | ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ | |||
14/11/2018 | 21:45 | ΜΙΧ.ΜΟΥΡΟΥΤΣΟΣ | ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ | ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ | |||
14/11/2018 | 21:45 | SEVEN SPORTS CLUB | ΑΣ ΕΚΠΑΙΔ.ΚΩΣΤΕΑ-ΓΕΙΤΟΝΑ | ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. | |||
14/11/2018 | 21:45 | ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛ. | ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛΛ. | ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ | |||
14/11/2018 | 22:00 | ΖΑΧ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ | ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ | ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ |
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ | 12 | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 323 | 226 | |||
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ | 11 | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 297 | 246 | |||
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ | 10 | 6 | 4 | 2 | 0 | 0 | 312 | 280 | |||
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ | 10 | 6 | 4 | 2 | 0 | 0 | 297 | 264 | |||
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛΛ. | 9 | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 273 | 272 | |||
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ | 9 | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 281 | 260 | |||
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ | 9 | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 231 | 254 | |||
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ | 7 | 6 | 1 | 5 | 0 | 0 | 272 | 320 | |||
ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. | 7 | 6 | 4 | 2 | 0 | 3 | 276 | 268 | |||
ΑΣ ΕΚΠΑΙΔ.ΚΩΣΤΕΑ-ΓΕΙΤΟΝΑ | 7 | 6 | 1 | 5 | 0 | 0 | 255 | 314 | |||
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ | 7 | 6 | 1 | 5 | 0 | 0 | 209 | 273 | |||
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ | 4 | 6 | 1 | 5 | 0 | 3 | 236 | 285 |
Η Άμιλλα με πολλά προβλήματα στην απόδοση της ηττήθηκε στο Περιστέρι από τον Νεοπεντελικό με σκορ 5-0.
Την ευκαιρία να κερδίσει βαθμολογικό έδαφος σε ένα βατό παιχνίδι έχασε η Γυναικεία Ομάδα της Άμιλλας η οποία δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εντός έδρας εμπόδιο με αντίπαλο τα εκπαιδευτήρια Κωστέα Γείτονα.
Τις απαραίτητες νουθεσίες προς τους γονείς συνεχίζει να πραγματοποιεί πολύ σωστά ο Υπεύθυνος Ακαδημίας της Άμιλλας Ηλίας Στέφος έχοντας επικεντρωθεί στο απόλυτο νόημα και την σημασία των τμημάτων υποδομής.
Πολύ καλή εμφάνιση έκανε το Ανδρικό τμήμα της Άμιλλας που κατέκτησε δίκαια τη νίκη κόντρα στην Ολυμπιάδα Παπάγου με 68-57 για την Β' κατηγορία της ΕΣΚΑ και ατενίζει το μέλλον με περισσότερη αισιοδοξία.
Αποτελέσματα
ΤΥΦΩΝ ΑΣ- ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 81-65
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ- ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 68-57
ΕΦΟΑ ΣΠ. ΛΟΥΗΣ- ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 71-51
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ- ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 57-72
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ- ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 80-63
ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ- ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 80-70
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ- ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 74-76