Τελευταία ενημέρωση 19:54, 20 Φεβ 2020
Περιστέρι Sports

Περιστέρι Sports

Τεράστια νίκη εν όψει των play offs πέτυχε η Γυναικεία Ομάδα της ΑΕΚ Περιστερίου κόντρα στον Μελά Αγίου Ελευθερίου με σκορ 69-62 καθώς απέκτησε πλεονέκτημα δύο νικών.

Δεκάλεπτα: 11-17, 21-27, 53-41, 69-

Διαιτητές: Αγγελής, Παυλόπουλος

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Δ.Π. (Καργιάννης, Μανουσάκης): Μαλαπάνη 2, Καλαντζή 5(1), Καίσαρη 17(2), Παπακωνσταντίνου 15, Σκιαδά, Δραγωνέα 2, Παντελιάδου 1, Ράπτη, Γιαννάκου, Κατσιμάρδου 13, Τζίβα 10.

ΜΕΛΑΣ ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (Αργυρίου, Γουναρά): Κοντάλη 8(2), Τσότρα, Αμίτση, Αγγελοπούλου 4, Λυκούδη, Μονεμβασίου, Φραγκούλη, Γιάκαλου 22(3), Μακρυνίκα 15, Κοτσιάφτη 11(2), Καπένη.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ: 48-38

ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ – ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ: 54-48

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. – ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ.: 69-62

ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ: 43-41

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ: 58-70

ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ – ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ: 50-59

Ετικέτες

Οι βαθμολογίες στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΑ που μετέχουν οι περιστεριώτικες ομάδες έχουν διαμορφωθεί ως εξής:

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1ος όμιλος

1. ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ 44 20 13 5 2 37 11
2. ΑΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 39 20 11 6 3 31 12
3. ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ 38 20 11 5 4 30 16
4. ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡ/ΡΙΟΥ 36 20 10 6 4 29 11
5. ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 35 20 9 8 3 30 15
6. ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 31 20 8 7 5 23 19
7. ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 31 20 9 4 7 27 21
8. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.ΛΙΟΣΙΩΝ 29 20 9 2 9 25 16
9. ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 29 20 8 5 7 25 17
10. ΧΟΛΑΡΓΟΣ 28 20 7 7 6 22 16
11. ΜΕΛΙΣΣΙΑ 22 20 5 7 8 21 22
12. ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 19 20 4 7 9 18 26
13. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 19 20 4 7 9 14 33
14. ΙΑΣΩΝ 15 20 3 6 11 19 41
15. ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ 14 20 3 5 12 10 34
16. ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 6 20 1 3 16 9 60

2ος όμιλος

1. ΡΟΥΦ 47 20 16 2 2 37 14
2. ΣΟΥΡΜΕΝΑ 42 20 12 6 2 31 11
3. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 41 20 12 5 3 34 11
4. ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 41 20 12 5 3 44 19
5. ΤΡΑΧΩΝΕΣ 34 20 9 7 4 40 27
6. ΧΑΪΔΑΡΙ 28 20 8 4 8 38 30
7. ΚΑΜΑΤΕΡΟ 25 20 7 4 9 24 29
8. ΠΑΠΑΓΟΣ 25 20 6 7 7 20 29
9. ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ 25 20 8 1 11 25 38
10. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 22 20 5 7 8 25 20
11. ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 21 20 5 6 9 29 35
12. ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ 21 20 5 6 9 15 29
13. ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ 20 20 5 5 10 15 31
14. ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 17 20 4 5 11 14 31
15. ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 13 20 2 7 11 11 28
16. ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟ 13 20 2 7 11 27 47

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1ος όμιλος

1. ΑΟ.Ν.Φ.ΑΤΤΑΛΟΣ 49 20 15 4 1 51 11
2. ΒΥΡΩΝ 48 20 15 3 2 45 7
3. ΧΑΛΑΝΔΡΙ 41 20 12 5 3 50 13
4. ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ 39 20 12 3 5 26 17
5. ΛΑΥΡΑ ΑΡΓ/ΛΗΣ 33 20 10 3 7 22 18
6. ΑΟ Ν ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 32 20 9 5 6 24 16
7. ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ 32 20 9 5 6 37 25
8. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 31 20 9 4 7 24 23
9. ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 25 20 6 7 7 24 29
10. ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 24 20 6 6 8 25 26
11. ΛΥΚΟΙ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 22 20 6 4 10 23 36
12. ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ 22 20 6 4 10 19 20
13. ΑΕ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ 19 20 5 4 11 15 20
14. ΑΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 15 20 3 6 11 20 35
15. ΙΕΡΑΠΟΛΗ 14 20 4 2 14 11 46
16. ΑΙΜΟΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ 1 20 0 1 19 6 80

3ος όμιλος

1. ΑΓ. ΕΛΕΟΥΣΑ 49 20 16 1 3 44 12
2. ΔΑΦΝΗ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ 48 20 15 3 2 49 18
3. ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ 39 20 11 6 3 36 20
4. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 37 20 11 4 5 37 21
5. ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 33 20 9 6 5 28 17
6. ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 32 20 9 5 6 27 25
7. ΤΕΡΨΙΘΕΑ 31 20 8 7 5 27 17
8. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 31 20 8 7 5 24 25
9. ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 30 20 8 6 6 23 17
10. ΑΓ. ΘΩΜΑΣ 25 20 7 4 9 23 29
11. ΠΟΨ 23 20 6 5 9 24 27
12. ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ 21 20 6 3 11 19 32
13. ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 18 20 5 3 12 22 39
14. ΚΗΦΙΣΙΑ 2010 17 20 5 2 13 20 40
15. ΧΑΛΚΗΔΟΝΙΚΟΣ 8 20 2 2 16 16 45
16. ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΑΣ 4 20 0 4 16 11 46

Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 

                                                      1ος όμιλος

1. ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 48 20 15 3 2 66 18
2. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ 46 20 15 1 4 42 15
3. ΓΑΛΑΞΙΑΣ 46 20 14 4 2 51 20
4. ΔΑΦΝΗ ΑΘΗΝΩΝ 46 20 15 1 4 49 20
5. ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ 41 20 12 5 3 72 33
6. ΕΡΜΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 36 20 11 3 6 29 21
7. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ 32 20 10 2 8 33 28
8. ΜΑΡΟΥΣΙ 30 20 8 6 6 32 34
9. ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘΗΝΩΝ 27 20 8 3 9 36 36
10. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ 27 20 7 6 7 39 34
11. ΠΑΤΗΣΙΑ 26 20 8 2 10 27 33
12. ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ 17 20 4 5 11 17 42
13. ΛΕΟΝΤΕΣ 13 20 3 4 13 19 53
14. ΔΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 11 20 3 2 15 15 57
15. ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 7 20 2 1 17 22 49
16. ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΟΥΛΙΑ 3 20 1 0 19 15 71

2ος όμιλος

1. ΓΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ 54 20 18 0 2 59 15
2. ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ 52 20 17 1 2 70 22
3. ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ 48 20 15 3 2 54 18
4. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 43 20 13 4 3 55 20
5. ΑΤΛΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ 42 20 13 3 4 67 23
6. ΑΣ ΙΛΙΣΙΑ 2004 35 20 11 2 7 52 26
7. ΠΑΓΚΡΑΤΙ 35 20 11 2 7 43 19
8. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 34 20 10 4 6 33 29
9. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 30 20 9 3 8 36 27
10. ΚΡΟΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ 17 20 5 2 13 26 45
11. ΕΝΩΣΗ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ 16 20 5 1 14 26 52
12. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 16 20 4 4 12 16 57
13. ΠΑΝΘΗΣΕΙΑΚΟΣ 15 20 4 3 13 22 43
14. ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ 13 20 4 1 15 23 62
15. ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ 8 20 2 2 16 19 63
16. ΑΟ ΚΩΦΩΝ 4 20 1 1 18 15 95
Ετικέτες
 Με αντεπίθεση στο β΄μέρος ο Γαλαξίας κέρδισε εκτός έδρας τους Λέοντες και ανέβηκε στη 2η θέση της βαθμολογίας στον 1ο όμιλο της Γ' κατηγορίας.
Ετικέτες

Στην 7η θέση ανέβηκε ο Ηρακλής ο οποίος μετά από πολύ καλή εμφάνιση επικράτησε της Τερψιθέας με σκορ 1-0. Το γκολ που έκρινε τον αγώνα πέτυχε  στο 72′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Γιαννακόπουλος.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Καραμπάτσος, Μπαλούτσος (62′ Ντούλας), Αναγνώστου, Βλάσης, Γιαννακόπουλος, Μήτρος Π., Γιώτης (90′ Ασφής), Μήτρος Ν., Νίττας (78′ Τζαφέρος), Σιώλος (55′ Ζαγκοβάς), Βαρδαραμάτος.

ΤΕΡΨΙΘΕΑ: Γκόλφης, Γραμματικόπουλος, Μυλωνάς, Ζώτος, Κουλουκτσής, Μήτσιος, Κολτσίδας, Νίκου, Γιοματάρης Δ. (46′ Πετράτος/Λιβιεράτος), Γιοματάρης Κ., Τσιρόπουλος (75′ Σκουμπουρδής).