Φιλική ήττα γνώρισε το Εφηβικο τμήμα του Ηρακλή Περιστερίου από τον΄Ήφαιστο με 4-3.
Τα γκολ για την ομάδα των ηττημένων πέτυχαν οι Μήτρος, Νίτας και ο Μητρόπουλος.
Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου ανακοίνωσε η Κηπούπολη. Σήμερα θα δώσει αγώνα Κυπέλλου με τον Α.Ο. Βύρωνα και αύριο οι Παίδες θα αντιμετωπίσουν την Αναγέννηση Πετρούπολης σε φιλικό ματς.
Η ανακοίνωση:
"ΑΓΩΝΕΣ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ 10-11 ---9-16
ΑΝΤΡΙΚΟ
ΣΑΒΒΑΤΟ 10-9 Κ ΩΡΑ 16.30
ΑΓΩΝΑΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΜΕ
Α.Ο.ΒΥΡΩΝΑ ΣΤΟ ΓΉΠΕΔΟ ΜΑΣ
ΠΑΙΔΙΚΟ
ΚΥΡΙΑΚΗ 11-9 Κ ΩΡΑ 10.00
ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΜΕ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΣΤΟ ΓΉΠΕΔΟ ΜΑΣ"
Διαιτητικό τρίο από την Εύβοια σφυρίζει στον αυριανό αγώνα του Αγίου Ιεροθέου στη Ραφήνα για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.
Η ΚΕΔ όρισε τον Γιώργο Λάμπρου για άρχοντα του αγώνα με πρώτο βοηθό τον Πριόνα και δεύτερο βοηθό τον Περιβολάρη.
Η προετοιμασία της ομάδας θα ολοκληρωθεί σήμερα και αμέσως μετά θα ανακοινωθεί η αποστολή από τον προπονητή Μαργαρίτη Χατζηαλέξη.
22 μέρες πριν από το τζάμπολ του πρωταθλήματος της Α2,ο ΓΣΠ δίνει σήμερα ένα ακόμη φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας από το οποίο ο Νίκος Καραγιάννης φιλοδοξεί να βγάλει και άλλα συμπεράσματα πιο σαφή για την κατάσταση της ομάδας του.
Αντίπαλος θα είναι ο Αμύντας Δάφνης Υμηττού ο οποίος θα αγωνιστεί στο πρωτάθλημα της Α2 και ασφαλώς ο δείκτης δυσκολίας θα είναι μεγάλος για τους παίκτες της περιστεριώτικης ομάδας.
Το ματς θα γίνει στο «Ανδρέας Παπανδρέου» και θα ξεκινήσει στις 5 το απόγευμα.
Για τους λάτρεις του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου, τους φιλάθλους εκείνους που δεν μπορούν χωρίς την πλακίτσα στην κερκίδα, τον χαβαλέ, ενίοτε την φασαρία και το κράξιμο στο διαιτητή μια νέα χρονιά ξεκινάει
Το Κύπελλο της ΠΣΑ ανοίγει τις πύλες με τη διεξαγωγή της Α' φάσης στην οποία μετέχουν οι ομάδες Β' και Γ' Κατηγορίας. Το Περιστέρι έχει φυσικά μεγάλη εκπροσώπηση καθώς με εξαίρεση τον Ήφαιστο και τον ΑΟ Περιστερίου όλες οι υπόλοιπες ομάδες παίζουν σε αυτές τις δύο κατηγορίες.
Ας δούμε όμως το πρόγραμμα τους το Σαββατοκύριακο και όσοι πιστοί προσέλθετε. Καλή απόλαυση!. Γιατί το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο είναι μια ξεχωριστή απόλαυση.
ΣΑΒΒΑΤΟ
ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ - ΑΡΜΕΝΙΚΗ | ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (ΧΩΡΑΦΑΣ) | Σάββατο | 10/09/16 | 16:30 | ΡΕΝΤΖΕΛΟΣ Θ., ΚΑΨΑΛΗΣ Σ., ΗΛΙΑΔΗΣ Ε. |
ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ - ΒΥΡΩΝ | ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ | Σάββατο | 10/09/16 | 16:30 | ΨΑΡΙΔΗΣ Χ., ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ Χ., ΤΖΑΝΗΣ Σ. |
ΓΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ | ΝΗΑΡ. ΗΣΤ | Σάββατο | 10/09/16 | 16:30 | ΓΑΒΡΙΛΗΣ Π., ΚΩΣΤΟΥΛΑΣ Α., ΛΑΣΠΑΣ Δ. |
ΚΥΡΙΑΚΗ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΓΑΛΑΞΙΑΣ | ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (ΧΩΡΑΦΑΣ) | Κυριακή | 11/09/16 | 09:30 | ΜΠΟΥΖΙΑΝΗΣ Λ., ΖΥΓΑΣ Π., ΧΙΟΝΗΣ Α. |
ΟΡΦΕΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ - ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ | ΑΙΓΑΛΕΩ Δ.Α.Κ. | Κυριακή | 11/09/16 | 09:30 | ΜΟΥΡΟΥΝΑΚΗΣ Θ., ΚΟΣΚΙΝΑΣ Ι., ΠΛΕΞΙΔΑ Π. |
ΛΕΟΝΤΕΣ - ΑΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ | ΡΟΥΦ | Κυριακή | 11/09/16 | 10:00 | ΜΑΡΑΝΟΣ Θ., ΣΤΑΝΤΣΙΟΥ Ε., ΗΛΙΑΔΗΣ Ε. |
ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟ | ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (ΧΩΡΑΦΑΣ) | Κυριακή | 11/09/16 | 13:00 | ΑΛΑΜΠΕΗΣ Γ., ΝΤΕΜΣΙΑΣ Σ., ΣΑΜΠΑΝΗΣ Α. |
ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ | ΗΦΑΙΣΤΟΥ | Κυριακή | 11/09/16 | 16:30 | ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ Θ., ΑΡΓΥΡΙΑΔΗΣ Γ., ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ Α. |
ΑΜΙΛΛΑ - ΠΑΝΘΗΣΕΙΑΚΟΣ | ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (ΧΩΡΑΦΑΣ) | Κυριακή | 11/09/16 | 16:30 | ΜΠΑΪΡΑΚΤΑΡΗΣ Κ., ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ Λ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΑΣ Γ. |
ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ - ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ | ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ | Κυριακή | 11/09/16 | 16:30 | ΜΑΧΑΙΡΑΣ Ε., ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ Α., ΡΕΝΤΖΕΛΟΣ Θ. |
ΑΥΡΑ ΑΡΓ/ΛΗΣ - ΤΟΛΜΗ ΠΕΡΙΣΤ. | ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Β΄ | Κυριακή | 11/09/16 | 16:30 | ΚΩΣΤΑΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΠΡΙΝΤΖΙΟΣ Α., ΙΣΣ |
Δεν μετέχουν στο Κύπελλο τα Πράσινα Πουλιά.